Obóz narciarski w Korbielowie

Obóz narciarski jest obowiązkowy dla studentów III roku studiów stacjonarnych pierwszego stopnia turystyki i rekreacji. Obóz trwa 7 dni (w tym 6 noclegów). Dojazd i sprzęt należy zorganizować we własnym zakresie, natomiast za nocleg i wyżywienie studenci płacą na miejscu.

Podczas obozu narciarskiego w Korbielowie studenci nabywają umiejętności jazdy na nartach. Program nauczania narciarstwa alpejskiego obejmuje takie elementy jak sprawdzenie sprzętu narciarskiego, zmiana ustawiania się względem stoku, prawidłowe upadanie i podnoszenie się, podchodzenie pod stok, zjazd w linii spadku stoku (jazda w skos stoku, krok łyżwowy, pług), opanowanie szybkiego zatrzymywania się, opanowanie różnych technik skrętów i zwrotów oraz jazdę w terenie będącą sprawdzianem umiejętności w końcowej części obozu.

Celem obozu jest również poznanie przez studentów atrakcji turystycznych Korbielowa i okolic oraz infrastruktury tego obszaru związanej z uprawianiem narciarstwa alpejskiego.
Podstawą do zaliczenia jest pełne uczestnictwo w zajęciach.
Zajęcia ze studentami prowadzą nauczyciele SWFiS - licencjonowani instruktorzy narciarstwa.

Przyjazd uczestników i zakwaterowanie odbywa się w niedzielę w godzinach porannych (do godziny 10.00). Obóz rozpoczyna się zajęciami w niedzielę od godziny ok. 13.00, a kończy w sobotę również około godziny 13.00.

Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego (narty, buty, kije) w Korbielowie w cenach porównywalnych do Poznania.
Wskazane jest posiadanie typowego ubioru narciarskiego, jak również kasku narciarskiego.
W razie konieczności możliwe jest ustalenie terminu zebrania organizacyjnego.

Nie ma możliwości zwolnienia z obozu i odrabiania go w Poznaniu. Szczególne przypadki rozpatrywać będzie Dziekan WNGiG w porozumieniu z Kierownikiem Studium WFiS.

Adres miejsca zakwaterowania:
Korbielów 117, tel. 33 863-40-62 p. Weronika Makuch